içinde

Burçların Grupları

Burç grupları - ateş - su toprak ve hava burçları ve özellikleri nelerdir
Burç grupları - ateş - su toprak ve hava burçları ve özellikleri nelerdir

Burçların Grupları kaç tanedir? Hangi gruplar vardır? Hangi burç hangi gruba girer? Ateş burcu burçları hangisidir? Sizin burcunu hangi gruptadır ve özellikleri nelerdir?

Burçların Grupları nelerdir, neye göre ayrılırlar? Burçlar dört gruba ayrılır: ”Ateş”, ”Toprak”, ”Hava” ve ”Su”. Her grupta üç burç vardır. Ayrıca Hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Burçlar dört gruba ayrılır:

Burçların grupları Ateş, toprak, hava ve su. Ayrıca Her grupta üç burç vardır. Hatta hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Ateş burçları nelerdir?

Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçlarının özelliği ilk önce enerjik, hevesli ve pozitif olmasıdır. 

Toprak burçları nelerdir?

Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Toprak burçlarının özelliği de ilk önce pratik, sakin ve negatif olmasıdır. 

Hava burçları nelerdir?

İkizler, Terazi ve Kova’dır. Hava burçlarının özelliği, ilk önce konuşkan, akıllı ve pozitif olmasıdır. 

Su burçları nelerdir? 

Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Su burçlarının özelliği ise ilk önce etkileyici, duygusal ve negatif olmasıdır. 

Ateş grubu burçlar ;
Koç 21 Mart – 19 Nisan
Aslan 23 Temmuz – 22 Ağustos
Yay 22 Kasım – 21 Aralık

Ateş burçları çok canlı ayrıca güçlü bir yapıya sahiptirler. Ayrıca Yaratıcı, hevesli ve enerjiktirler. Hatta Yeni fikir ve kavramlarla oynamayı sevdikleri için her konuda yeni akımlar ortaya çıkarabilirler. Doğuştan liderdirler, güçlü karizmaları lakin ışıltılı karakterleri ile insanları kendilerine çekerler. Çünkü Yüksek idealleri, geniş görüş açıları ile tutkulu ve iddialıdırlar. Son olarak İlham verici ve etkileyicidirler.

Ateş burçları son derece cesaretli, girişken yapılarıyla, canlılığı ve hatta hayat gücünü yönetirler. Kuvvetli egoları ile ilgi merkezi olurlar. Ayrıca Özgürlüklerine ve bireyselliklerine çok düşkündürler ve baskıya tahammülleri yoktur.

Toprak grubu burçlar :
Boğa 20 Nisan – 20 Mayıs
Başak 23 Ağustos – 22 Eylül
Oğlak 22 Aralık – 19 Ocak

Toprak burçları biçim verir, altyapı kurar ve meydana getirir. Özellikle Zodyak’ın üretici burçlarıdırlar ve olayları gerçekleştirirler. Kendilerinin ya da yakınlarının hayallerini gerçekleştirirler. Ayrıca Çizim yapmaktan bütçe çıkarmaya, iş programından, iş akışına ve zamanında bitirmeye kadar bir işin tüm evrelerini en iyi şekilde yaparlar. Hatta Kendilerini yaptıkları işe adayan, sorumluluk sahibi yapılarıyla başarılı kişilerdir. Çünkü Başarılarının büyük bir bölümünü pratik olmaları ve ellerindeki kaynakları iyi kullanmaları ile gerçekleştirirler. 

Özellikle Gerçekçidirler ve kavrama yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Ayrıca Toprak burçları Son derece dakiktirler ve zamanlamaları iyidir. Sadık, sabırlı ve dengelidirler. Ayrıca Tedbirli, tutucu bir kişiliğe sahip oldukları için ani kararlar vermez, adımlarını düşünerek atarlar. Bu sayede para, zaman ve enerjilerini boşa harcamazlar. Uzun vadeli planlar yaparlar. Çünkü Son derece hırslı, kararlı oluşları ve kuvvetli iradeleri ile istedikleri konularda çok başarılı olurlar.

Su grubu burçlar :
Yengeç22 Haziran – 22 Temmuz
Akrep23 Ekim – 21 Kasım
Balık 19 Şubat – 20 Mart

 

Özellikle Her şeyi çok derinden hissederler, içlerinde fırtınaları kopsa bile dışarıya fazla bir şey belli etmezler. Sakin sular derin olur derler. Ayrıca Su burçları bir sorunu anlayıp çözmeye çalıştıkları zaman sessizleşip içlerine kapanırlar. Hatta Onları tanımak ve anlamak zamanla daha iyi olacaktır. Çünkü Kendilerini yavaş yavaş insanlara açarlar.

Su burçları yoğun ve güçlü duygularını korumaya çalışırlar. Ayrıca Aşık oldukları zaman tüm benlikleri sever ve çok fazla bağlanırlar. Çünkü Duygusal, romantik ve çok hassas bir yapıya sahiptirler. Özellikle Sezgileri oldukça güçlüdür ve söylenilenlerden daha çok yüz ifadelerinden, ses tonlarından, vücut dilinden anlam çıkarırlar. Balık burcunda bu özellik fazlasıyla gelişmiştir. Su, temizliği ve hayatın temiz bir şekilde devam etmesini sağlar. Ayrıca Su burcuna bir sorununuzu anlattığınızda kendi sorunu kadar sizin sorununuzu da dert edinecektir. Çünkü Sizi dinleyip duygularınızı hissedecek, manevi destek olacak ve iyi tavsiyelerde bulunacaktır.

Hava grubu burçlar :
İkizler 21 Mayıs – 21 Haziran
Terazi 23 Eylül – 22 Ekim
Kova 20 Ocak – 18 Şubat

Hava burçları düşünce alışverişi ve haberleşmeyi yönetme konusunda oldukça iyidirler. Entelektüel ve ayrıca akıllı olan hava burçları meraklı, hareketli, devamlı yeni fikirlere açıktırlar. Hatta Akılcı, uyanık, konuşkan, hızlı ve çok yönlü kişilikleri ile öne çıkarlar. Tatlı tavırları ile istediklerini genellikle yaptırmayı başarırlar. Ayrıca Yetenekleri ile zor durumların üstesinden gelmeyi becerirler. Hava burçları, sosyal kişilerdir ve özellikle  bilgi toplamayı, bu bilgileri yaymayı çok severler. Hava burçları Zodyak’ın bilgi işlemcileri gibidirler. Fakat Tüm burçlar içinde duygusallığı en az ve en tarafsız olan burçlardır. Çünkü Doğruluğa ve gerçekliğe çok önem verirler.

177 Yorum

Yorum Bırakın
 1. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Aksaray olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 2. Muğla tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 3. Konya merkezden ben Aysel. Selamın aleyküm sayfan inan ki güzel, face de paylaştım 07-04-2023 16:11:45

 4. Çankırı merkezden ben Mehmet Burhan. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 12-04-2023 06:52:17

 5. Tokat tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 6. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Bartın olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 7. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Karaman olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 8. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Kayseri olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 9. Kırşehir merkezden ben Gülşah. Selam herkese paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 19-07-2023 05:55:39

 10. İstanbul tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 11. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Afyon olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 12. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Kocaeli olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 13. Osmaniye tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 14. Kütahya tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 15. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Kırşehir olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 16. Osmaniye tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 17. Artvin merkezden ben Ozan Yusuf Polatoğlu. Merhabalar siten gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım 24-11-2023 06:14:48

 18. Uşak tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 19. Burdur merkezden ben Şenay. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 14-01-2024 09:19:42

 20. Samsun tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 21. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Erzurum olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 22. Herkese Selamlar. admin Yazısını Sonuna kadar okudum 🙂 Memleketi Aydın olanlara Selam olsun. Telefona Fal’a Devam…

 23. Kırklareli tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 24. Bursa tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 25. Bursa tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 26. Kırıkkale merkezden ben Cengiz Kurtoğlu. Selam siten vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-06-2024 11:19:45

 27. Bingöl tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 28. Eskişehir tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 29. Muğla merkezden ben Aygün Kazımova. Merhabalar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım 07-07-2024 01:02:08

 30. Adıyaman tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

 31. Giresun tatili yaparken Fal güzel geldi. Teşekkür ederim Telefon fal. Ayrıca Burçların Grupları yazısı gayet açıklamalı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Astroloji Nedir? Astroloji Ne değildir?

Astroloji Nedir?

19 şubat 2022 Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, günlük astroloji yorumları.

Günlük Burç Yorumu 19 Şubat 2022